Komentáře

Qigong cvičím již delší dobu. Na Oldřicha Lapku jsem se původně obrátila s prosbou o výuku nových, pohybovějších druhů Qigongu. Naučil mě velmi zajímavou a jednoduchou sestavu, kterou mohu cvičit i samostatně. Díky němu jsem pak našla odvahu začít s tréninky kungfu, které jsou základem všech dalších cvičení/forem – vše pak jde mnohem rychleji. Libí se mi kombinace rychlejšího a dynamického cvičení s pomalejším a relaxačním.

Tréninky doporučuji každému, kdo má sedavé zaměstnání, je často ve stresu a uvědomuje si, že zdraví není samozřejmost, ale je nutné pro to něco udělat 🙂

Oceňuji trpělivost lektora a snahu o individuální přístup ke každému studentovi. Fajn atmosféra a lidi při skupinovém cvičení.

Šárka

03.10.2016

Po čtyřech rakovinách jsem značně změnil svůj životní styl a kromě klasické medicíny jsem částečně používal i jiné formy léčení. A jednu z nich jsem nalezl i v čchi-kungu. Koupil jsem si knihu, ale bylo jasné, že potřebuji někoho, kdo s tím již má osobní zkušenosti. A kamarád mi doporučil Oldu Lapku, který strávil skoro šest let v Číně a prošel většinou čínských cvičení. A protože jsem již starší, domluvil jsem se s Oldou na osobních lekcích, ve kterých mně trpělivě zasvětil do základů čchi-kungu, abych mohl již dále cvičit sám doma. S Oldou jsem stále v kontaktu, cvičení mi prospívá a hlavně nesmírně baví a ke všemu navíc jsem získal ještě dobrého kamaráda.

Milan

12.02.2016

Moje první setkání s Oldřichem Lapkou proběhlo v Číně v podhůří Wudangu – kolébky taoismu –
v roce 2010. Od té doby se těším na každou další příležitost setkání ať při studiu kungfu a tchaj-ti či setkání v cukrárně. V osobě Oldy jsem našla přítele, kamaráda, laskavého a důsledného učitele a podporovatele studia wudangského taiji a kungfu. Naše společné rozhovory jsou pro mne vždy obohacující a přináší mi inspiraci. Obdivuji jeho trpělivost a schopnost předávat dovednosti studentům. Vážím si jej jako čestného a vnímavého člověka. Nejjednodušším způsobem jak jej poznáte je přihlásit se na jeho cvičení. Přeji všem mnoho příjemných a objevných chvil.

Ing. Iva Kufr

osobní kouč

www.ivakufr.cz

 

 

 

 

21.01.2016

Cvičím teprve půl roku, ale velice mě to baví a je mi to příjemnější, než ostatní bojová umění, která jsem zkoušel, i než jiná cvičení qigong, se kterými mám zkušenosti. Olda má ke každému individuální přístup a respektuje naše schopnosti i omezení a na trénincích je zcela uvolněná přátelská atmosféra, která zároveň vybízí k určité snaze a disciplíně. Při kungfu si dáme trochu do těla a taichi a qigong jsou potom výborné k uvolnění jak tělesnému tak duševnímu. S každým dalším tréninkem navíc vidím nějaký posun a zlepšení a nikdy to není rutina.
Kvůli zdravotním obtížím zatím nemůžu cvičit naplno, ale to vůbec není problém. Trénink mi spíš pomáhá posilovat nezbytné svaly a udržuje mě v lepší kondici.”
Lukáš
10.02.2017

Poohlížel jsem se po dobrém učiteli tai chi v Brně a našel jsem brňáka, který studoval přímo ve Wudangu, kolébce taoistického taiji. U Oldy vidím, že nemá potřebu se nechat oslavovat nějakým titulem s rouškou zahalené aury, který se učil něco výjimečného od kohosi.

Jsem rád, že nám také toleruje bolístky, které máme různého druhu a původu a umí říct, jak cvičit, abychom si neublížili ještě víc, ale naopak si zdraví a kondici zlepšili.

Mám pocit, že Olda více dbá na osobní upřímný přístup a hloubku chování v každodenním životě, než kung fu slávu a věhlas. Jakoby to bylo součástí jeho životní zkušenosti a trochu se domnívám, že je v tom i kus vhledu do taoistické praxe.

Filip