QIGONG - ČCHI KUNG - CHI KONG

QIGONG - ČCHI KUNG - CHI KONG

Wudang  Qigong

Wu Xing Qigong / Ba Duan Jin

Obecně nejznámější zdravotní Qigong, který cvičíme denně jako součást tréningu, se jmenuje Qigong 5 zvířat – Wu Xing Qigong. Anebo druhá sestava, která má jméno Qigong 8 kusů brokátuBa Duan Jin.

Z vlastní zkušenosti můžu potvrdit, že Qigong pěti zvířat – Wu Xing Qigong je velmi účinná sestava cviků, která posílí svalstvo, protáhne šlachy, prohýbe klouby a to následně vede ke zklidnění mysly. Takto jednoduše se dá popsat Qigong 5ti zvířat – Wu Xing Qigong, který obsahuje 5 cviků (pozic) – drak (ledviny), tygr (plíce), leopard (játra), had – na  obrázku (slezina), jeřáb (srdce).
Tyto pozice tak jak je cvičíme, masírují vyjmenované orgány. Tato sestava je zpočátku trošku fyzicky náročná nicméně platí – jste-li schopni ji cvičit, tak s chutí do toho.

Sestava Qigong osmi kusů brokátu – Ba Duan Jin je fyzicky méně náročná, nicméně velmi příjemná, relaxační a skvělá pro procvičení páteře a stejně jako 5 zvířat, protáhne vaše šlachy a procvičí vaše klouby.
Ve Wudangu jsme procvičovali tyto sestavy pravidelně.

Okusil jsem také čchikung v taoistickém klášteře na Hoře bílého koně ve Wudangských horách.

Kdy cvičíme nejen čchikung (qigong) v Brně:

Úterý 19:30 – 20:30 – náplň: přípravná uvolňující cvičení, čchikung, základy Wudang Tai chi (mírně pokročilí)

Středa 19:30 – 20:30 – náplň: přípravná uvolňující cvičení, čchikung, základy Wudang Tai chi (začátečníci – doporučuji pro nové zájemce)

Kde: Tělocvična při ZŠ ul. Rašínova 3, Brno – střed, kousek od Náměstí Svobody

Pořádáme také občasné víkendové seminářerelaxační zaměřené na čchikung (qigong) a Wudang Tai chi.
Pokud si chcete vyzkoušet cvičení a rozhodnout se pro pravidelnou docházku, můžete přijít i během roku – kontakt.