FAQ

Často kladené dotazy

Odpovědi na často kladené otázky, které Vás zajímají. Některé informace mohou být velmi užitečné i pro ty z vás, kteří s tréninky teprve začínají nebo už cvičí a potřebují upřesňující informace.
Zde je soubor těch nejčastěji kladených otázek a odpovědí …
Proč cvičit s námi?

– získáš větší sílu a ohebnost
– podpoříš své zdraví
– naučíš se základní techniky a dovednosti Kungfu, Taiji, Qigong
– naučíš se lépe bránit
– zvýšíš si sebevědomí
– zjistíš co je etická stránka Kungfu
– získáš nové přátele
– naučíš se základy tradiční čínské medicíny a fungování lidského těla
– naučíš se základní sestavy
– můžeš se zúčastnit veřejných ukázek a vystoupení

 

O jaký druh cvičení se jedná?

 

Cvičíme v duchu čínských cvičení taiji, qigong a kungfu, která společně vytváří komplexní nástroj pro udržování a budování fyzické kondice a psychické stability. Obsahem našich lekcí jsou jednoduché cviky, pomalé meditativní pohyby, strečové prvky pro zlepšování flexibility a pružnosti těla, dynamická cvičení kungfu … Cílem našich lekcí je zlepšování fyzické i psychické kondice. Každý jednotlivý student si určuje výši zátěže sám podle svých možností a dispozic. Takto jsou naše lekce vhodné pro širokou veřejnost.

Organizujete lekce pouze v Brně?

Ano, Wudang Brno má sídlo v Brně a cvičíme nyní pouze v Brně. Výhodou pro brněnské je lokace kurzů, které jsou přímo v centru Brna, na ulici Rašínova 119/3.

Pro zájemce o cvičení z dalších měst České republiky je však možné uspořádat víkendové semináře s výukou určité formy Taiji, Qigong, Kungfu, a to po individuální dohodě. Napište nám svou poptávku.

Kdy a jak se mohu přihlásit na první lekci zdarma?

Na první lekci se můžete přihlásit telefonicky nebo e-mailem. Je vhodné se dopředu informovat, zda se lekce koná v termínu, o který máte zájem a zda je na uvedené lekci volné místo pro dalšího studenta. Děkujeme.

První dvouhodinová lekce zdarma obsahuje jak Kungfu, tak Taiji a Qigong. Zvládnu tak dlouhý tréning napoprvé, i když nejsem sportovní typ a nikdy jsem podobné věci necvičil/a?

 

Naše lekce jsou vedeny tak, aby každý mohl cvičit a zlepšovat se svým vlastním tempem. Cvičení, která provádíme vyžadují především Vaše soustředění. Fyzicky se každý přizpůsobuje podle svých limitů a možností. Proto je také možné mít na lekcích studenty rozdílných věkových skupin.

Samozřejmě je možné navštívit svou první lekci zdarma pouze na tu část, kterou preferujete. Hodina Kungfu je dynamičtější, hodina Taiji a Qigong je více relaxační, meditativní.

 

Kde se konají individuální lekce? Máte někde své místo nebo vyučujete i jinde, aktuálně dle dohody a potřeb studenta?

 

Individuální lekce se konají na místě podle dohody se žákem. Většinou se jedná o lekce Qigong nebo Taiji. Většinu roku je možné cvičit i venku, v přírodě. Individuální lekce mohou probíhat i u Vás doma nebo na jiném domluveném místě, v časech, které Vám vyhovují. Napište nám svou poptávku.

 

Jakým způsobem mohu zaplatit za Vaše lekce a kurzy?

Platba kurzovného se uskutečňuje v hotovosti nebo převodem na účet před začátkem kurzu, semináře nebo individuálních lekcí. Ceník lekcí najdete zde

 

Mohu si vybrat cokoliv, co vyučujete, pro své individuální lekce? Poradíte mi, co by pro mě bylo nejvhodnější?

Přejeme si, aby Vás toto krásné umění hlavně bavilo a abyste se mohli učit přesně to, co si vyberete.

Avšak jsou případy, kdy si student vybere příliš obtížnou sestavu nebo jiné cvičení, které by ani s nejlepším úsilím nezvládl. Tyto sestavy jsou pokročilé a vyžadují fyzickou připravenost.

Proto se někdy může stát, že Vám doporučíme jinou sestavu, než kterou jste se původně chtěl/a naučit. Se cvičením a tréninky máme dlouholeté zkušenosti a v případě, že si nejste jisti, jaké cvičení, forma nebo sestava by byla pro Vás nejvhodnější, nebo třeba jen nemáte představu, co všechno je možné se naučit, obraťte se na nás, rádi Vám doporučíme to nejlepší z nabídky dle účelu a Vašich možností.

Pro dostatečnou fyzickou připravenost doporučujeme cca. tři měsíce, alespoň jednou týdně, na 1-2 hodiny absolvovat základní trénink, který může být individuální nebo skupinový – viz nabídka cvičení.

 

 

Máte nějaké další dotazy? Pokud ano, prosím kontaktujte nás.