O nás

Lektor

Oldřich Lapka /Brno / Czech republic, autor cestopisného webu www.wudang-foto-kungfu.cz, započal Kungfu tréning v oblasti Wudang v provincii Hubei v Číně v březnu roku 2009. Prvotním plánem byl jednoroční intenzivní tréning těla i ducha s cílem  okusit  vliv takovéto  zkušenosti  na  každodenní život.

Po krátkém čase se ale naskytla možnost zúčastnit se pětiletého programu pro zahraniční studenty, jehož cílem byla výuka Kungfu, Taiji, Qigong, meditace a hlubší porozumění taoistického způsobu života a kultury. Po ukončení studia Kungfu, relaxačních cvičení a bojových disciplín ve městě Wudang, se pobyt prodloužil o velmi důležitou část tréningu vnitřní kultivace, který se přesunul do místa taoistického Chrámu Pěti Nesmrtelných na Hoře Bílého Koně.

Několik měsíců studia taoistického způsobu života, kultivace a tajů dlouhověkosti a nalézání Pravdy, naplnila velkou potřebu znovunalezení vlastní cesty a návrat zpět k sobě samému. Nyní sdílí své zkušenosti se všemi, kdo mají podobný zájem – tj. poznávání a posouvání svých limitů, upevnění zdraví těla, klid duše a jejich vzájemnou harmonii vedoucí ke šťastnějšímu, klidnějšímu, každodennímu životu v moderní uspěchané době.

Wudang Brno

Wudang Brno se zabývá cvičením, které má přivést studenty k vnitřní stabilitě, klidu a uvědomění a také k fyzické pohodě. Na lekcích, ať už pravidelných nebo příležitostných, využíváme principu Yin a Yang pro navození harmonie a stability.

 

Wudang – Cvičení pro zdraví je prospěšné jak pro fyzickou tak i psychickou část naší kondice. Při společném cvičení taiji, qigong a kungfu dáváme prostor individuálnímu rozvoji a potřebám jednotlivce.

Cílem našich cvičení je pevné zdraví, psychická odolnost, fyzická zdatnost a všestrannost. Přidejte se k nám a upevňujte své zdraví a dobrou náladu, cvičením taoistických forem taiji, qigong a kungfu.

Napište nám a vyzkoušejte lekci ZDARMA 😉   ⇒Qigong cvičím již delší dobu. Na Oldřicha Lapku jsem se původně obrátila s prosbou o výuku nových, pohybovějších druhů Qigongu ...

více zde

Šárka

- 03.10.2016

Po vážném onemocnění jsem značně změnil svůj životní styl a kromě klasické medicíny jsem částečně používal i jiné formy léčení ...

více zde

Milan

- 12.11.2016

Moje první setkání s Oldřichem Lapkou proběhlo v Číně v podhůří Wudangu - kolébky taoismu - v roce 2010 ...

více zde

Ing. Iva Kufr

Lektorka Taiji a Životní kouč, www.wudanghk.cz - 21.01.2017