TAIJI - TAICHI - TAIQI

TAIJI - TAICHI - TAIQI

Wudang Taiji (Taichi), jako i jiné druhy Taiji, je velmi často popisováno jako meditace v pohybu.

Wudang Taiji je tedy pohyb a meditace současně. Taiji je často popisováno jako pohyb, který má příznivé účinky na zdraví, který zklidní vaši mysl a vlivem klidné mysli se postupně dosahuje takzvaný vnitřní mír, nebo vnitřní klid …

Při tréningu, cvičení Taiji, je velmi důležité jak k tréningu přistupujete a především zpočátku je důležité kdo vás do prvních kroků a pohybů uvede. To se samozřejmě týká i Kungfu. Váš trenér nebo mistr by vám podle mého názoru měl ukázat jakým způsobem se k tréningu postavit a jak trénovat. U Taiji je důležité především uvolnění celého těla, což je alespoň ze začátku poměrně dost obtížné pro žáky, kteří se sportu nebo pohybu obecně moc nevěnovali nebo se věnovali příliš jednostranému sportu. Váš trenér vás může svým přístupem velice podpořit, nebo vás může také velmi lehce odradit. Doporučuji nenechat se odradit, raději změňte školu. Taiji se totiž může stát vaším doktorem i psychologem současně … Může Vám velmi pomoci jak fyzicky, tak psychicky.

Wudang Taiji můžete začít cvičit kdokoli v jakémkoli věku, právě pro jeho charakteristický rys, což je pomalý plynulý pohyb. Vliv tohoto pravidelného cvičení lze pocítit překvapivě brzy.

Součástí Taiji tréningu jsou také základy. Základní pohyby, které vaše tělo a mysl připravují na úspěšné zvládnutí Taiji sestav. Obecně mohu říct, že čím déle cvičím sestavy, ať už Kungfu nebo Taiji, tím více mám v oblibě právě procvičování těchto základních, velmi důležitých a efektivních pohybů. Cvičíme pro klid, zdraví a štěstí jež pramení z nitra … harmonie …

Tento článek Vám přináší základní myšlenku Taiji a není zdrojem přehršle informací z jistého důvodu. Taiji, jakožto meditace a pohyb, pakliže má splnit svůj účel, nemá moc společného s přílišným přemýšlením, ale naopak s nemyšlením. Při Taiji nemyslíme, ale cítíme a prociťujeme. Pokud by někdo chtěl vědět více, něco konkrétního, neváhejte nás kontaktovat.

Jak vypadá letní tréninkový kemp Wudang Tai chi s naší spřátelenou školou v Hradci Králové:

Více zde: http://www.wudang-foto-kungfu.cz

Čím více víme, tím méně chápeme …

The more you know, the less you understand

TAO TE JING